Haber

Antalya’da yeni bir anaokulu ve gündüz bakımevi açıldı

Antalya Büyükşehir BelediyesiMuratpaşa ilçesine bağlı Güzeloba Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 12 derslikli ve 240 öğrenci kapasiteli Guzoloba Çocuk Yuvası ve Gündüz Bakımevi’nde kısa sürede eğitim başlayacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kadınların istihdama katılımını artırmak ve çocukların daha kaliteli eğitim almasını sağlamak amacıyla her ilçede bir kreş açıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda Gazipaşa’da hizmete açtığı anaokulunun ardından Muratpaşa ilçesine bağlı Güzeloba Mahallesi’nde kurulan çocuk kreş ve gündüz bakımevinde yenileme çalışmaları tamamlandı. 12 derslikli ve 240 öğrenci kapasiteli anaokulunda kısa süre içerisinde eğitime başlanması bekleniyor.

Anaokulunda çocukların fiziksel ve sosyal gelişimi için her türlü imkan sağlandı. 3 katlı bir binada hizmet verecek olan kreş, çocukların kaliteli eğitim alabilecekleri ve kaliteli zaman geçirebilecekleri bir merkez olarak tasarlandı. Kreşte 4-6 yaş arası çocuklara bireysel gelişim ve okul öncesi eğitim verilecek. Diğer 12 sınıfta uzman çalışanlar tarafından eğitilen çocuklar için çok amaçlı oyun ve sporalan da mevcuttur.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez’de 18, Kumluca’da 13, Finike’de 12, Manavgat’ta 5 derslikli kreş açma çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: ANKA / Eğitim

haberkarayazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu