İş

BBVA CEO’su Onur Genç, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl kutlamalarına katıldı

BBVA CEO’su Onur Genç, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Türk Yatırım Ofisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Madrid Büyükelçiliği ile İspanyol İşveren Örgütleri Konfederasyonu’nun (CEOE) birlikte düzenlediği davete de katıldı. Türkiye’nin.

BBVA CEO’su Onur Genç, Türk Yatırım Ofisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Madrid Büyükelçiliği ile İspanyol İşveren Örgütleri Konfederasyonu’nun (CEOE) birlikte İspanya’nın başkenti Madrid’de 100. yıl kapsamında düzenlediği davete de katıldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü kutlamaları. 13 Kasım Pazartesi akşamı İspanyol iş dünyasının önde gelen kurum ve temsilcilerinin katıldığı davete, Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Nüket Küçükel Ezberci, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Lideri Burak Dağlıoğlu ve CEOE Uluslararası İlişkiler Lideri Marta Blanco’nun yanı sıra BBVA CEO’su Onur da katıldı. Genç, konuşmalar yaptı.

Konuşmasında Türkiye ile İspanya arasındaki ekonomik iş birliğini değerlendiren BBVA CEO’su Onur Genç, küresel ekonomik belirsizlikler devam etse de mevcut konjonktürün iki ülke için uzun vadeli büyüme fırsatları sunduğuna dikkat çekti. Onur Genç, “Meksika ve Türkiye gibi büyük pazarlara yakın gelişmekte olan ekonomilere talep artıyor, kaynaklara yakınlık stratejik konum açısından daha fazla değer kazanıyor. Bu sadece Türkiye için bir fırsat değil, aynı zamanda kolaylık sağlıyor” dedi. İspanya ile Türkiye arasındaki ikili ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için bir fırsat.Ayrıca, iklim krizine karşı alınan tedbirler kapsamında karbonsuzlaştırmanın finansman ihtiyacı da değerli bir fırsat sunuyor.Her iki ülke de yenilenebilir enerji alanında büyüme potansiyeline sahip. BBVA Grubu’nun Türkiye yolculuğu, Garanti Bankası’nın yüzde 25 hissesinin satın alınmasıyla başladı ve o tarihten bu yana konumumuzu güçlendirerek bankadaki pay oranımızı yüzde 86’ya çıkardık. Jeopolitik konumu, genç iş gücü ve girişimcilik odaklı toplumuyla gelişen pazarlarda Türkiye’yi ön plana çıkarıyor, pay oranımızın artması Türkiye’nin büyüme potansiyeline olan inancımızın açık bir göstergesi. “Türkiye ve İspanya, büyüme fırsatlarını ortaya çıkarmak için birlikte daha yakın çalışabilecek iki önemli ortaktır” dedi. – İSTANBUL

dogansarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu