Haber

Elazığ’da yazlık evlerden hırsızlık yaptıkları öne sürülen 3 şüpheli yakalandı

Elazığ’da 11 yazlık meskende hırsızlık yaptığı savıyla 3 kuşkulu gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı takımları, merkeze bağlı Gözebaşı köyü Yeşilyurt mezrasında 11 yazlık konutun kapı, pencere ve duvarlarını kırarak televizyon, beylik tabancası, kalorifer peteği, bakır kazan, çamaşır makinesi üzere eşyaları çalan hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde geniş çaplı araştırma yapan gruplar, yol güzergahındaki Mobese ve güvenlik kameraları imajlarından olayın şüphelilerinin R.Y, M.E. ve A.Y. olduğunu tespit etti.

Adresleri belirlenen şüpheliler düzenlenen eş vakitli operasyonla yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheliler, jandarmadaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerin mesken, işyeri ve araçlarında yapılan aramalarda, köyden çalınan gereçler ile çalıntı olduğu tespit edilen su sayaçları, motosiklet, Karayolları Genel Müdürlüğüne ilişkin 2 ton 200 kilogram kara yolu çizgi boyası, 475 kilogram fosfor cam küreci ve inşaat iskelesi demiri ele geçirildi.

Ayrıca şüphelilere ilişkin hurda deposunda bulunan 2 pitbull cinsi köpeğe el konuldu.

Gözebaşı köyünde oturan Celal Altıntaş, İstanbul’da yaşadığını, köydeki yazlıklarına hırsız girdiğini öğrendiğinde apar topar Elazığ’a geldiğini belirtti.

Hırsızların kapı, pencere ve duvarları kırarak girdikleri konutlardan bedelli buldukları tüm eşyaları çaldıklarını tabir eden Altınaş, “Benim eve pencereden girmişler. 2 büyük bakır kazan, televizyon, evde bazı eşyaları götürmüşler. Jandarmamız aradan 48 saat geçmeden hırsızları yakaladı. Çok memnun olduk. Devletimiz sağ olsun.” dedi.

Abdullah Kaya ise kapı kilitlerini kırarak meskenine ve deposuna giren hırsızların maddi bedeli olan eşyalarını çaldıklarını aktararak, “Burada yaklaşık 11 ev, iki gün önce soyuldu. Jandarmaya teşekkür ederim. Hırsızları kısa sürede yakaladı. Jandarma ekipleri elinden gelen her şeyi yaptı.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu