Haber

Kayapınar Belediyesi’ne yolsuzluktan müfettiş atandı

Kayapınar Belediyesi’nin geçen yıl Kayyum Arif Karaman yönetimindeki asfalt ve çakıl ihalesinde “yolsuzluk” iddiaları üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş atandı. Mülkiye başmüfettişi belediyeye gelerek asfalt ve çakıl ihalesine ait tüm evrakları inceledi. Müfettişin yaptığı çalışmanın ardından durumu rapor ederek İçişleri Bakanlığı’na sunması bekleniyor.

Öte yandan Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre mülki müfettiş, İ.Ç.’nin şikayetlerini de inceledi. Belediye başkan yardımcısı hakkında.

Diyarbakır’da kayyım idaresine bağlı Kayapınar Belediyesi’nde yol yapım malzemesi olarak kullanılan çakıl ihalesinde 20 milyon TL’nin çalındığı basına yansıdı. Basına yansıyan bilgilere göre, Kayapınar Belediyesi kayyım ve Kaymakamı Arif Karaman’ın göreve başlamasının hemen ardından, aralarında Teknik İşler Müdürü yaptığı ve Trabzon’dan getirdiği hemşehrisi Anıl Alper’in de bulunduğu belediye çalışanlarından oluşan bir ekip, 20 ihaleyi kazandı. asfalt ve yüzey kaplama malzemesi olarak kullanılan çakıl. Milyonlarca TL’lik vurgunculuk yaptığı iddia edildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu