Ekonomi

Kuveyt ve Çin, Petrol Şirketleri Arasındaki İşbirliğini Artırmak İstiyor

KUVEYT, 4 Kasım (Xinhua) — Kuveytli petrol uzmanı Dawoud Bahzad, ağır petrol geliştirme teknolojisi konulu bir seminerde Kuveyt ve Çin petrol şirketleri arasındaki işbirliğinin artırılması çağrısında bulundu.

Perşembe günü China Oilfield Services Limited (COSL) Orta Doğu Şirketi, Kuveyt Bilimsel Araştırma Enstitüsü (KISR) ve Kuveyt Petrol Şirketi’nin katılımıyla düzenlenen seminerde Kuveyt’te ağır petrol üretiminin zorlukları ve fırsatları tartışıldı.

KISR’ye bağlı Petrol Araştırma Merkezi’nin genel müdür vekili olan Bahzad, Kuveyt Petrol Şirketi’nin hükümetin belirlediği ihtiyaçları karşılamak için üretim kapasitesini artırması gerektiğini ve ağır petrol teknolojisinin acil bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Uzman, COSL’nin bu alanda ileri teknolojiye ve zengin deneyime sahip olduğunu kaydetti.

COSL Üretim Optimizasyonu Genel Müdür Yardımcısı Zhang Bo, Çin ile Kuveyt arasındaki işbirliğinin tamamlayıcı avantajlara sahip olduğunu belirterek, seminerlerin bu alanda gelecekteki işbirliklerinin temellerini attığını belirtti.

Şirket, COSL ve KISR’nin ağır petrol geliştirme teknolojisine ilişkin bir mutabakat zaptı imzaladığını ve petrol sahası sorunlarını çözmek için ağır petrol geliştirme ve üretimine yönelik ortak bir enstitü kurma konusunda anlaştıklarını da sözlerine ekledi.

ezineajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu