Haber

Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanı’nda Yangın Sonrası Ağaç Dikme Etkinliği

Terör örgütü üyelerinin 28 Temmuz’da başlattığı yangında kül olan Sultangazi Mimar Sinan Kent Ormanı’ndaki alan, düzenlenen etkinlikle yeniden yeşillendirildi. Sultangazi Belediyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle “Cumhuriyet’in 100. Yılında 1923 Fidan” sloganıyla ağaç dikme etkinliği düzenlendi.

Sultangazi Belediyesi, İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü iş birliğiyle anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Cumhuriyetin 100. Yıldönümünde Mimar Sinan Kent Ormanı’nda 1923 Fidanı sloganıyla ağaç dikme etkinliği düzenlendi. Yaklaşık 3 ay önce Kent Ormanı’nda kundaklama nedeniyle çıkan yangında tahrip olan alanlar, dikilen fidanlarla yeşillendirildi.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. etkinliğe katıldı. Abdurrahman Dursun, İlçe Emniyet Müdürü Alpaslan Kırbaç, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar, Nuri Pakdil Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri de katıldı.

“Doğayı koruyan gençlere ihtiyacımız var”

Doğaya saygılı gençler yetiştirmenin çok değerli olduğunu belirten Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “2023 yılında Sultangazi Kent Ormanımızda maalesef yangınlar yaşadık. Bir insanın doğaya neden zarar verdiğini anlamak mümkün değil. Vatandaşlarımızın uğrak yeri olan ormanımızı korumak, korumak için mücadelemizi sürdüreceğiz. doğayı ve insanlığı korumak. Burada gençlerimize önemli görevler düşüyor. Doğaya daha duyarlı olanların, “Gençlere ihtiyacımız var” dedi.

ekoturizm alanı

Sultangazi Belediye Başkanı Av. gençlere Ekoturizm projesini anlattı. Abdurrahman Dursun, “7 kilometrelik hat boyunca ekoturizm alanı ilan ettik. Güzelce ve Mağlova Su Kemeri’ne kadar uzanan, yeme, içme, gezi, yürüyüş, bisiklet alanlarıyla dolu bir alan olacak. Hem eğlenecek hem de eğleneceksiniz. burada keyifli vakit geçiriyorum.”

Konuşmaların ardından Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun öğrencilerle birlikte ağaç dikim alanına gitti. Toprağa 1923 ağaç fidanı dikildi. Öğrenciler elleriyle can suyu verdi. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirdi. – İSTANBUL

haber-beysehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu