Haber

‘Eğitim ve İklim Krizi’ paneline geri sayım başladı

İklim krizinde öğretmenin ve okulların rolü, 24 Kasım’da İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde  “Eğitim ve İklim Krizi: Çok Boyutlu Bir Değerlendirme” paneliyle ele alınacak.

Saat 09.00’da açılış konuşmalarıyla Akıngüç Oditoryumunda başlayacak panelde, Doğal Hayatı Muhafaza Vakfı (WWF) ismine Dr. Nilay Dökümcü Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)            ismine Coşku Deniz Arslan, Eğitim Islahatı Teşebbüsü (ERG) ismine Ekin Gamze Gencer, Kültür Koleji ismine Mehtap Dere “Eğitim ve İklim Krizi: Çok Boyutlu Bir Değerlendirme” başlıklı panelde mevzuyu değerlendirecekler.

PANEL TÜM İŞTİRAKÇİLERE AÇIK DÜZENLENECEK

Küresel iklim krizine ait farkındalığın geliştirilmesinde “Sahne Sanatları Olarak Öğretmenlik” temasıyla Prof. Dr. Ayhan Aydın, öğretmenliğin sınıf içinde tesirli irtibat boyutlarına dikkati çekerken, Dr. Nilay Dökümcü “Küresel İklim Krizi: Daha İyi Seçimler” başlığında kollayıcı ve geliştirici tedbirlere değinecek. İklim ve Biyolojik Çeşitlilik Krizlerini öğrenme ve öğretme temasıyla Uzm. Burcu Meltem Arık’ın ele alacağı aktiflik iklim krizini eğitim ve okul perspektifinden ele alan tüm iştirakçilere açık düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu